Działalność artystyczna

Już podczas kształcenia w Liceum Muzycznym w Bydgoszczy rozpoczęłam swoją pozaszkolną działalność artystyczną w grupie młodzieży – założycieli Orkiestry Salonowej, w której graliśmy różnorodny klasyczny i popularny repertuar oraz nagraliśmy płytę CD o przepięknym tytule „Radość gry to my”.

 W okresie studiów muzycznych współpracowałam z pierwszą polską żeńską orkiestrą symfoniczną Ladies First Symphony Orchestra w Łodzi, z którą dokonałam nagrań telewizyjnych i radiowych oraz zrealizowałam pierwsze tournee koncertowe.

Jednak główny i niezmienny obszar mojej działalności artystycznej związany jest z przynależnością (od 1998 roku) do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w którym to Zespole jestem przede wszystkim skrzypaczką, ale też organizuję pracę kapeli oraz jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia ZPiT Ziemia Bydgoska.

Wraz z Ziemią Bydgoską miałam przyjemność uczestniczyć w licznych międzynarodowych folklorystycznych festiwalach a także realizować nagrania płytowe i telewizyjne z muzyką ludową, patriotyczną i okolicznościową. Do tych wyjątkowych tournée koncertowych należy zaliczyć występy w Stanach Zjednoczonych, w Brazylii, Chinach, Indiach i Gruzji. Ale nie mniej emocjonujące są koncerty w Bydgoszczy – dla mieszkańców naszego miasta i regionu, na które także przyjeżdżają setki, a nawet tysiące fanów naszego rodzimego folkloru.

 

Z uwagi na niezwykle barwną i wszechstronną działalność Zespołu zachęcam do odwiedzenia strony www.ziemiabydgoska.pl